Pro skutečnou reformu justice

HNUTÍ BONAPARTISTE –SPOLEČENSTVÍ FRANCOUZŮ

drapeau-du-mouvement-bonapartiste.jpg200px-Upf

VČERA

« [Císař] říká, že je z diskuse zřejmé, že cítíme potřebu přinést spravedlnost blíže k sporu. Francie je zemí, kde jsou okresní soudy nejméně početné. Daleko mezi spravedlností a lidmi je napadení majetku. Bylo by lepší dát lidem průměrné soudce, než jim dát dost ».

 Rada státu, zasedání z 27. února 1810.

*

« [Císař říká], že záruka občanské svobody je v podstatě v tribunálech; že bohatství dává přístup do administrativy, a že tribunály jsou otevřené pro každého. [Říká], že navrhovatel začíná jako lichotivý orgán; žádá spravedlnost a prosí o laskavost. Obhájce mluví s rozhodností muže, který vykonává svá práva a který stanoví nárok na spravedlnost jako dluh ».

 Zápis z jednání státní rady, 9. července 1811.

DNES

 U příležitosti 213. výročí vyhlášení Code Napoleon, Občanského zákoníku, Hnutí Bonapartiste a Společenství Francouzů tímto otevřeným dopisem jedná o následující opatření :

  • Znovuotevření tribunálů uzavřených v době prezidentství Nicolase Sarkozyho.
  • Nábor dostatečného množství personálu k nápravě aktuálního zpoždění v líčení případů; v důsledku toho se prohloubila propast mezi potřebami účastníků a aktuální nepraktičností soudního systému.
  • Reformy mapují soudnictví pro zajištění okresních soudů; v každém městě jsou pod prefekturou nebo v justičním paláci, nebo pro daný počet obyvatel.
  • Odvody a posily s cílem zajistit individualizované sledování vězňů pomocí SPIP (Oddělení věznice pro integraci a podmínky).
  • Zrušení daní uložených na straně sporu s cílem získat přístup k právu.
  • Přístup k dělání záznamů je možný v průběhu jednání nebo ve vazbě pro obhájce.

ZÍTRA

 V příkazu přiružené strany sporu ten, kdo převyšuje daňové poplatníky či více úzce s výdaji v jejich obci a s jejich okresy, požadujeme celostátní referendum o zvýšení měnových prostředků, personálu a spravedlnosti, které jsme navrhli. Pokud bude schválen, na základě druhé otázky předložené lidem se stejnými příležitostmi, některý soudce nebo zvolený zástupce vynášející rozsudek v trestním řízení, by mu mohl vystavit dodatečnou pokutu ve výši 200%, kterou obvykle vyžaduje zákon, a která by byla vyplacena na ministerstvu spravedlnosti. Tato dispozice by být rovněž zapsán v Trestním zákoníku (Penal Code). V souladu s naším každoročním poselstvím zvolaným 15. a 16. září k výročí účetního soudu, my se stejně ptáme, zda veřejně užívané peníze, budou více přísně kontrolovány a zda odpovídající podíl z peněz nebude použit na zbytečné výdaje, ale pro spravedlnost.

POZNÁMKY

Jaké jsou zásady stanovené císařem, a kteří jeho nástupci mají povinnost se prosazovat v oblasti spravedlnosti?

« Pan hrabě Treilhard, z příkazu Jeho Veličenstva, a ve jménu sekce pro právní předpisy, představuje nový návrh propozicí v následujících termínech –

« Napoleon, atd.

Když jsme znovuzaložili pravní školy podle zákona z 22. Ventôse Roku XII*, jsme měli především na mysli, aby byl obnoven bývalý lesk advokátů; nařídili jsme, pro tento efekt, vytvoření právnické fakulty, to znamená, že zkušenosti ukázaly, že tyto instituce jsou důležité pro udržení integrity, taktu, nezaujatosti, touhy po smíru, lásky, pravdy a spravedlnosti, osvícené pochopení pro slabé a utlačované, a že jsou nezbytnými základy pro jejich povolání […] ».

 Zasedání státní rady z 31. července 1810. *13. Března 1804.

A propos Mouvement Bonapartiste

JOURNAL OFFICIEL DE LA RÉPUBLIQUE FRANÇAISE 6 février 2010 1016 - * Déclaration à la préfecture de Meurthe-et-Moselle. MOUVEMENT BONAPARTISTE Objet : défendre, faire connaître et étendre les principes et valeurs du Bonapartisme. Il s’appuie sur l’adhésion populaire à une politique de redressement conjuguant les efforts des particuliers, associations et services de l’État. Le mouvement défend les principes bonapartistes sur lesquels il est fondé, et qui régissent son fonctionnement intérieur. Il défend également la mémoire de Napoléon le Grand, ainsi que celle de Napoléon III et de leurs fils, Napoléon II et Napoléon IV. Il reconnait Napoléon IV comme ayant régné sans avoir gouverné, en vertu du plébiscite de mai 1870. Le mouvement ne reconnait pas d’empereur après 1879, en vertu de l’absence de plébiscite. Républicain, il privilégie le bonheur, les intérêts et la gloire des peuples, et n’envisage de rétablissement de l’Empire que si les fondements en sont républicains et le régime approuvé par voie référendaire.
Cet article, publié dans justice, est tagué , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Ajoutez ce permalien à vos favoris.

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google

Vous commentez à l’aide de votre compte Google. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur la façon dont les données de vos commentaires sont traitées.